W mediach – artykuły i recenzje

O nas w mediach

Artykuły

Winiarstwo rozkwita w naszym kraju, czego dowodem są liczne portale i blogi zainteresowane tematem profesjonalnie – my też wpadliśmy im w oko:

Wine Expo Poland opisało nasz sukces z 2019 roku:

Po raz pierwszy w historii konkursu Wine Expo Poland Awards polscy producenci odnieśli taki sukces – podsumowuje Dario Squarzanti, dyrektor generalny targówW sumie zdobyli 5 medali – wina Słowik, Jaskółka i Skowronek z 2018 roku zostały uhonorowane 3. złotymi medalami przyznanymi przez jury profesjonalne i złotym medalem od jury konsumenckiego. Dodatkowo wino Cabernet Cortis 2018 otrzymało srebrny medal od profesjonalistów. To uznanie międzynarodowych ekspertów na pewno przyspieszy rozwój i doda prestiżu marce. Konsumenci mogą potraktować butelkę z logo Winnicy Rajskiej, jako pewnik. Mnie cieszy to szczególnie, ponieważ zależy nam na promocji polskich producentów wina, wskazywaniu tutejszego potencjału. To miejsce Wine Expo Poland w ich sukcesie.

Ten sam sukces opisało też Życie Rolnika w artykule z 31 października 2019:

W tegorocznym konkursie Wine Expo Poland Awards wzięły udział cztery wina polskiego producenta Winnicy Rajskiej. Wszystkie zdobyły uznanie zarówno jury profesjonalnego, jak i konsumentów, zdobywając 5 medali. Sukces był ogromnym zaskoczeniem dla młodych producentów tym bardziej, że wina Jaskółka, Skowronek, Słowik, czy Cabernet Cortis pochodzą z pierwszego rocznika produkcji.

Maciej Nowicki napisał o nas na portalu Winicjatywa:

„Mimo – co powtarzałem do znudzenia – ekstremalnie ciepłego rocznika młody producent wyszedł z niego obronną ręką – wina białe zachowały równowagę, a w czerwonych czuć dojrzałość i soczystość owocu. Zwracam także uwagę na dbałość o szczegóły – wina mają wyróżniające się etykiety (wszystkie noszą nazwy występujących w okolicy ptaków), dobrą jakość korków i butelek”

Rafał Błażusiak też miał kilka miłych słów, cytat z winowkrakowie.com:

„W sprzedaży obecnie są wina z rocznika 2018, kiedy to lato było długie, ciepłe i słoneczne. To wszystko czuć otwierając kolejne butelki Winnicy Rajskiej. Zaczynając od białych win: Jaskółka to wytrawne białe wino ze szczepów Solaris i Johanniter. Posiada intensywny świeży owocowy aromat, z wyczuwalnym zielonym jabłkiem, brzoskwinią i gruszką. Bardzo ciekawa jest tu też kwasowość, która tworzy świetny balans w winie. Skowronek to wino ze szczepów Solaris, Muscaris, Johanniter. Aromaty jakie tu znajdziemy to owoce tropikalne i charakterystyczna różana nuta towarzysząca Muscarisowi. Bardzo dobra propozycja zarówno dla fanów aromatycznych win jak i poprzez delikatną słodycz wpasuje się na popołudniowe leżakowanie na tarasie. W trakcie pobytu w winnicy miałem też okazję spróbować przedpremierowo jeszcze wina różowego (Kowalik)– bardzo smaczne – to będzie udany debiut oraz czerwonego Rudzika. Warto śledzić tą winnicę, bo prezentowane wina mają bardzo duży potencjał i po prostu dobrze smakują”

Wydarzenie, które organizowaliśmy na winnicy opisała lokalna GazetaRegionalna.com:

„Organizatorzy – Winnica Rajska i VAPE project zapraszają w sobotę na zwiedzanie winnicy oraz na instalacje artystyczne trwające około godziny, które rozpoczynają projekt VAPE (w jaki sposób wirtualne multisensoryczne doświadczenie wpływa na zachowania środowiskowe).”

Relacja z Gali Promotor Myszkowa 2019 w gazecie Miastomyszkow.pl

Aleksander Błaszak – Winnica Rajska – to w naszym mieście znajduje się jedna z najbardziej uhonorowanych, rodzinna winnica 2019r. W konkursie Polskich Win oraz Wine Expo Poland Awards wina Słowik, Jaskółka i Skowronek zdobyły pięć medali.  Wina z Winnicy Rajskiej sprzedają w Warszawie, jednak jak sami mówią – wino najlepiej smakuje w winnicy- my traktujemy to jako zaproszenie do zakupu w Myszkowie tego medalowego trunku. „

E-restauracja tak opisała nasz sukces na Wine Expo Poland:

„Wielkimi zwycięzcami konkursu zostali młodzi producenci z Polski. Debiutująca w tym roku Winnica Rajska, znajdująca się na peryferiach Myszkowa w bardzo zacisznym malowniczym zakątku Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w sumie otrzymała 5 medali – Słowik, Jaskółka i Skowronek z 2018 roku zostały uhonorowane 3. złotymi medalami przyznanymi przez jury profesjonalne i złotym medalem od jury konsumenckiego. Dodatkowo wino Cabernet Cortis 2018 otrzymało srebrny medal od profesjonalistów. Ten sukces młodych producentów bardzo zaskoczył. I choć na pewno dodał skrzydeł, nie myślą oni o masowej produkcji, ale o zachowaniu rodzinnej atmosfery i możliwości osobistego wpływu na proces produkcji wina.”

W listopadzie 2019 pojawiliśmy się też w drukowanym wydaniu czasopisma Restauracja:

Instagram

Vivino: zebrane opinie do września 2020

Nasza winnica na portalach winiarskich:

Vinisfera

Studio wina

Winogrona.org

Otovino.pl

Winogrodnicy.pl udostępnili też świetną mapę winnic w Polsce, której można używać do planowania wycieczek enoturystycznych, a gdzie też się znaleźliśmy:

Targi, na których bywamy: