Polskie wina wytrawne

Nasze wina

WINA 2018

Rocznik 2018 to było marzenie winiarza: wegetacja rozpoczeła się wcześnie, przymrozków brak, a lato było długie, ciepłe i słoneczne. Winorośl lubi takie warunki, a okresowe susze jej nie przeszkadzają. Grona dojrzały wcześnie, zbiory wykonaliśmy bez pośpiechu, uważając żeby jagody nie pękały – wszystko to czuć w bogatych aromatach naszych wytrawnych win, które można kupić tutaj.

W 2019 roku, z rocznika 2018 rozpoczęliśmy sprzedaż czterech win:

  • Jaskółki
  • Skowronka
  • Krogulca
  • Słowika

WINA 2019

W roku 2020 dołączają do nich kolejne wina:

  • Kowalik
  • Rudzik
  • a także wina Jaskółka i Skowronek z nowych roczników 2019

WINA 2020

W roku 2021 mamy już kolejne odsłony naszych hitów:

  • Kowalik 2020, kupaż trzech odmian czerwonych
  • Jaskółka 2020, niezmiennie wspaniała
  • Krogulec różany, delikatniejszy kuzyn naszego Krogulca

Jaskółka

Białe wino wytrawne ze szczepów solaris i johanniter. Posiada ono intensywny owocowy aromat, z wyczuwalnym zielonym jabłkiem, brzoskwinią i gruszką. Wyrazista kwasowość i nuta goryczy sprawiają, że wino idealnie nadaje się do lekkich dań mięsnych i rybnych. Najlepiej spożywać w temperaturze 10-12°C.

Skowronek

Białe wino wytrawne kupażowe ze szczepów solaris, muscaris, johanniter. Połączenie tych szczepów zapewnia świeże aromaty owoców tropikalnych. Lekka nuta słodyczy poskramia kwasowość, dzięki czemu wino nadaje się zarówno do lekkich dań jak i do konsumpcji deserowej. Najlepiej spożywać w temperaturze 8-10°C.

Jerzyk

Białe wino wytrawne ze szczepów seyval blanc i solaris. Gdyby trzeba opisać jednym słowem wrażenia po spożyciu Jerzyka – byłoby to słowo “zielone” Zioła, mięta, skoszona łąka, agrest – tymi aromatami to rześkie wino pobudza nasze zmysły, a kwasowość swoją wyrazistością jeszcze bardziej podbija odczucie świeżości i pobudzenia. Najlepiej spożywać w temperaturze 8-10°C.

Kowalik

Różowe wino wytrawne ze szczepów regent, cabernet cortis i cabernet cantor zachwyca aromatem świeżych truskawek ze śmietaną. W smaku jest lekkie i świeże, szczególnie dobrze schłodzone, a dzięki zrównoważonej kwasowości idealnie nadaje się na letnie poranki, nawet zamiast kawy. Najlepiej spożywać w temperaturze 7-9°C.

Krogulec różany

Czerwone wino wytrawne ze szczepu cabernet cortis z aromatami czerwonej porzeczki, papryki oraz nutami fiołków i czerwonego pieprzu. Delikatne taniny i owocowy charakter sprawiają, że pasuje do lekkich dań pieczonych, tarty oraz lżejszych potraw z grilla. Najlepiej podawać w temperaturze 14-15°C.

Słowik

Czerwone wino wytrawne ze szczepów regent i cabernet cortis posiada szlachetny, wpadający w purpurę kolor oraz mieszankę aromatów dojrzałych owoców i suszonej śliwki. Wyczuwalna jest też nuta wanilii. Doskonale pasuje do przekąsek mięsnych oraz do makaronów. Najlepiej spożywać w temperaturze 18°C.

Krogulec

Czerwone wino wytawne ze szczepu cabernet cortis z nieokiełznanym charakterem, którego nie moderowaliśmy beczką.  Taniny i aromat czarnej porzeczki oraz ziemiste i mineralne nuty sprawiają, że pasuje do cięższych dań mięsnych, jak pieczeń czy golonka. Najlepiej spożywać w temperaturze 16-18°C.

Rudzik

Czerwone wino wytrawne ze szczepu cabernet cantor z dodatkiem regenta. Ma niesamowity kwiatowy zapach, skłaniający do refleksji – aż szkoda je pić! Ale smak pogłębia odczucia oferując nuty owoców, szczególnie czerwonej porzeczki. Najlepiej spożywać w temperaturze 15-17°C.