Polskie wina wytrawne

Nasze wina

WINA 2018

Rocznik 2018 to było marzenie winiarza: wegetacja rozpoczeła się wcześnie, przymrozków brak, a lato było długie, ciepłe i słoneczne. Winorośl lubi takie warunki, a okresowe susze jej nie przeszkadzają. Grona dojrzały wcześnie, zbiory wykonaliśmy bez pośpiechu, uważając żeby jagody nie pękały – wszystko to czuć w bogatych aromatach naszych wytrawnych win, które można kupić tutaj.

W 2019 roku, z rocznika 2018 rozpoczęliśmy sprzedaż czterech win:

  • Jaskółki
  • Skowronka
  • Krogulca
  • Słowika

WINA 2019

W roku 2020 dołączają do nich kolejne cztery wina:

  • Kowalik
  • Rudzik (niedługo premiera!)
  • ? 🙂
  • ? 🙂

Jaskółka

Jaskółka to wytrawne białe wino ze szczepów Solaris i Johanniter. Posiada ono intensywny owocowy aromat, z wyczuwalnym zielonym jabłkiem, brzoskwinią i gruszką. Wyrazista kwasowość i nuta goryczy sprawiają, że wino idealnie nadaje się do lekkich dań mięsnych i rybnych. Najlepiej spożywać w temperaturze 10-12°C.

Słowik

Wytrawne czerwone wino ze szczepów Regent i Cabernet Cortis posiada szlachetny, wpadający w purpurę kolor oraz mieszankę aromatów dojrzałych owoców i suszonej śliwki. Wyczuwalna jest też nuta wanilii. Doskonale pasuje do przekąsek mięsnych oraz do makaronów. Najlepiej spożywać w temperaturze 18°C.

Kowalik

Różowe wino wytrawne ze szczepu Regent zachwyca aromatem świeżych truskawek ze śmietaną. W smaku jest lekkie i świeże, szczególnie dobrze schłodzone, a dzięki zrównoważonej kwasowości idealnie nadaje się na letnie poranki, nawet zamiast kawy. Najlepiej spożywać w temperaturze 7-9°C.

Skowronek

Białe wino kupażowe ze szczepów Solaris, Muscaris, Johanniter. Połączenie tych szczepów zapewnia świeże aromaty owoców tropikalnych. Lekka nuta słodyczy poskramia kwasowość, dzięki czemu wino nadaje się zarówno do lekkich dań jak i do konsumpcji deserowej. Najlepiej spożywać w temperaturze 8-10°C.

Krogulec

Wytrawne czerwone wino ze szczepu Cabernet Cortis z nieokiełznanym charakterem, którego nie moderowaliśmy beczką. Taniny i aromat czarnej porzeczki oraz ziemiste i mineralne nuty sprawiają, że pasuje do cięższych dań mięsnych, jak pieczeń czy golonka. Najlepiej spożywać w temperaturze 16-18°C.

Rudzik

Wytrawne czerwone wino ze szczepu Cabernet Cantor z dodatkiem Regenta. Ma niesamowity kwiatowy zapach, skłaniający do refleksji – aż szkoda je pić! Ale smak pogłębia odczucia oferując nuty owoców, szczególnie czerwonej porzeczki. Najlepiej spożywać w temperaturze 15-17°C.